Blogs

Укладання паркету

 • Паркет можна назвати одним з найкрасивіших варіантів підлогового покриття. Статусний, надійний, екологічний. Практичний у догляді. Зберігає ідеальний зовнішній вигляд довгі роки.

  Зносостійкість паркетної дошки залежить не тільки від якості матеріалу. Важливу роль відіграє професійне правильне укладання паркету. Для виконання останнього пункту варто звертатися до кваліфікованого майстра.

  Як правильно вкладати паркет? І чому цю справу краще довірити спеціалістам?

  Фото - https://fix-master.kiev.ua/uslugi-plotnika/ukladka-parketnoj-doski/ 

  Про види паркету

  Користувачі часто обирають штучний паркет. Це окремі планки з твердих порід дерев, які разом утворюють цілісне підлогове покриття. Такий варіант паркету вважається одним з найкращих за такими характеристиками як екологічність, зберігання тепла, звукоізоляція, натуральність, широка гама кольорів.

  Штучний паркет виготовляється з різних видів натуральної деревини: дуб, ясен, клен, палісандр. Від масивного паркету штучний відрізняється лише розмірами.

  Як розрахувати кількість потрібного паркету

  Перш за все, потрібно зробити точні заміри підлоги і визначити потрібну кількістю матеріалу. Простий спосіб: виміряти довжину та ширину кімнати та помножити ці показники. Наприклад, довжина приміщення складає 7 метрів, а ширина 4 метри. 7*4=28 метрів квадратних.

  Якщо приміщення має нестандартну форму, то для зручних підрахунків краще розділити його не кілька прямокутників. І далі таким же чином підрахувати загальну площу.

  Етапи укладання паркету

  1. Акліматизація деревини. Перш ніж укладати дошки матеріал повинен «звикнути» до клімату приміщення. Для цього паркет лишають у кімнаті на кілька днів. Важливо, щоб у приміщенні була температура не нижча за 18 градусів.

  2. Підготовка основи. Паркетну дошку вкладають на фанеру чи стяжку з бетону. Без вирівнювання поверхні ідеально покласти паркет не вдасться. Основу під паркетну дошку необхідно ретельно прибрати, аби не залишилися частинки бруду та пилу.

  3. Укладання паркету. Процес монтування дошки доволі копіткий. Потрібно враховувати вид матеріалу, особливості малюнку паркету, розташування кріплень.

  Під час укладання вздовж стін майстер залишає 10 мм зазору. Це важливо, аби під час природного зміщення дощечок підлога не скрипіла та змінювала форми. Зазори легко приховуються за допомогою плінтусів.

  В якості захисного покриття від механічних пошкоджень та вигорання на сонці може використовуватися глянцевий чи матовий лак або натуральна олія.

  Як доглядати за паркетом

  Аби продовжити строк експлуатації паркетної дошки варто дотримуватися простих рекомендацій:

  • Для очищення та миття використовувати спеціальні засоби для паркетної підлоги. Поліролі, побутова хімія з абразивами, відбілювачі під забороною.
  • Під ніжки меблів підкласти спеціальні підкладки з войлоку.
  • Покладсти килимки біля дверей, аби вони поглинали зайву вологу.

  Таким чином, паркетна дошка буде довго радувати вас ідеальним виглядом і стане стильною фішкою вашого інтер'єру.

Смотреть все публикации - Новости и статьи